W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy w Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling.

Był to dzień w kolorach zielonym – ląd i niebieskim – woda. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o tym, jak skutecznie chronić środowisko oraz co wspólnie możemy zrobić dla naszej planety. Wykonały plakat związany z Dniem Ziemi oraz żółwika używając odpady tj. wytłoczki po jajkach. Następnie obejrzały teatrzyk pt. „Czysty las” przedstawiany przez nauczycielkę podczas, którego dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci.

Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie
w dzieciach potrzeby dbania o naturę.