Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Przedszkolaki wykonały też pracę plastyczną. Wielką atrakcją były odwiedziny pani Wiosny- w kwiecistej sukience i wianuszku na głowie zawitała do naszego przedszkola i poprowadziła wesołe, taneczne zabawy z dziećmi. Przedszkolaki dowiedziały się też o starym zwyczaju topienia Marzanny – zimowej panny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Pomimo tradycji topienia Marzenny zdecydowaliśmy, że tym razem zamkniemy zimową pannę na klucz w komórce przy szkole i wypuścimy w grudniu. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Skip to content