W ramach zajęć koła przyrodniczego, realizowanych dzięki projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów ze szkół podstawowych Gminy Łazy” uczniowie klas starszych zorganizowali spotkania w postaci mini – wykładów dla młodszych kolegów i koleżanek z naszej szkoły. 19 stycznia 2022 r. m.in. odwiedzili dzieci w oddziale przedszkolnym – grupę młodszą oraz grupę starszą. Tematem spotkań była segregacja odpadów i recykling. Uczniowie założyli sobie, że głównym celem spotkań będzie uświadomienie dzieciom, że przyroda to nasz dom i należy o nią dbać. Wykłady wzbogacił pokaz prezentacji multimedialnej nt. „Ekologia – czyli jak dbać o środowisko”, przygotowany przez uczennice klasy VI – Amelię, Jessicę i Oliwię.

Podczas mini wykładu dzieci zostały zapoznane z:

– pojęciami ekologicznymi takimi jak recykling, upcykling, downcylking, bio-plastik, degradacja, kompostowanie,

– podstawowymi zasadami dbania o przyrodę na co dzień,

– zasadami segregacji śmieci.

Uczniowie starszych klas zachęcały dzieci do dbania o środowisko naturalne poprzez kształcenie codziennych nawyków i promowanie zachowań proekologicznych w środowisku domowym.

W mini wykładach uczniowie wykorzystali plansze edukacyjne, kosze do segregacji śmieci, samodzielnie przygotowaną prezentację multimedialną pt. „Ekologia czyli jak dbać o środowisko”.

Na zakończenie zajęć uczniowie krótko podsumowali spotkania oraz wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami rozwiązali quiz o tematyce ekologicznej. 

Skip to content