18 stycznia to dzień wyjątkowo przyjaznego i słodkiego misia – Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Również w naszym przedszkolu świętowaliśmy ten dzień, a jego celem było poznanie postaci i przygód Kubusia Puchatka, rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i kształtowanie uważnego słuchania oraz wprowadzenie niezapomnianej atmosfery  .

Tego dnia na dzieci czekało wiele ciekawych niespodzianek i zadań. Największą atrakcją okazały się odwiedziny przedszkolaków przez przyjaciół ze Stumilowego Lasu- osiołka Kłapouchego oraz Tygryska. Ależ było radości !

Kubuś Puchatek zostawił dla dzieci list z zadaniami do wykonania oraz nagrody w postaci miodku. Dzieci z przyjemnością rozwiązywały zadania tj. zagadki, quizy wiedzy o Puchatku, misiowy taniec czy wysłuchanie czytanego fragmentu bajki. Dzieci rozwiązały też tematyczne karty pracy. Na pamiątkę wykonano pamiątkowe zdjęcia, na których również gościli Kłapouchy i Tygrysek.

Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne i za rok na pewno również będą z przyjemnością uczestniczyć w tym święcie.