Dnia 19 listopada w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ten dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji w tym roku odbywał się pod hasłem Uśmiech, podaj dalej. Uśmiechnięte buźki zdominowały szkołę i wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Był to dzień bardzo sympatyczny i miły, nie było żadnych klasówek, ani kartkówek. Wszyscy byli uśmiechnięci, serdeczni i radośni.

Uczniowie wykonywali gazetki klasowe, pisali rymowanki i wierszyki o życzliwości i bezinteresownej pomocy. Jak zwykle nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania. Przygotowali wspólnie z wychowawcami piękne i bardzo pomysłowe klasowe wystawki. Samorząd szkolny przygotował Drzewko Życzliwości i Pozdrowień, na listkach którego można było napisać miłe życzenia, serdeczne pozdrowienia i podziękowania.

W trakcie apelu pani Dyrektor i pani Justyna Kożar-Rozpara, która była koordynatorem wszystkich działań, podsumowały ogłoszone z tej okazji konkursy szkolne i wręczyły zwycięzcom słodkie upominki i zabawne ordery uśmiechu. Uczniowie klasy II zaprezentowali także piosenkę o życzliwości, a klasa I wyrecytowała hasło zachęcające do czynienia dobra.

W kategorii na najładniejszą klasową gazetkę w grupie klas starszych zwyciężyła klasa VII wykonując ADEWNTOWY KALENDARZ DOBRYCH UCZYNKÓW. Gratulujemy pomysłu?A w grupie klas młodszych – klasa II, która wykonała SŁONECZKO ŻYCZLIWOŚCI. Gratulujemy?

W konkursie na rymowankę lub wierszyk zwyciężyli:

 1. Jessica Rabenda
 2. Maja Worek
 3. Krystian Hamerlik
 4. Karol Wilczyński
 5. Adrian Frączek
 6. Hana Bereda
 7. Przemek Cioć
 8. Tymon Łabaj
 9. Wojciech Rosłoński
 10. Nikola Walczak

Wyróżnienia otrzymali:

 1. Iga Chmurzyńska
 2. Kacper Chmurzyński
 3. Wiktor Stefański

GRATULUJEMY?

Mamy nadzieję, że Dzień Życzliwości wszystkim się podobał i na stale zagości

w naszym szkolnym kalendarzu.

Skip to content