Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!

11 listopada to ważne święto narodowe, które obchodziliśmy w trakcie zajęć w przedszkolu. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka a także doskonała okazja, by porozmawiać z dziećmi o tym, czym są symbole narodowe, patriotyzmczy sama niepodległość. Starszaki wysłuchały wiersza „Katechizm polskiego dziecka”, zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Wysłuchały również legendy o Lechu i Orle Białym. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach „Palcem po mapie Polski”, ilustrowały też ruchem wiersz „Barwy Ojczyste”. Na podsumowanie dnia z okazji Święta Niepodległości dzieci z przedszkola z powagą i w dużym skupieniu oglądały też program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów ze szkoły oraz wzięli udział we wspólnym śpiewaniu hymnu „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy, galowych strojach i kotylionach.