27 października 2021 r. korzystając ze sprzyjającej aury, w ramach koła przyrodniczego w klasie IV zorganizowane zostały zajęcia warsztatowe na świeżym powietrzu. Zajęcia prowadzone są od września w ramachprojektu – Kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów ze szkół podstawowych Gminy Łazy. 

Wspólnie z nauczycielem przyrody udaliśmy się w teren w celu obserwacji najbliższej okolicy. Trasa była niedługa, bo mieliśmy tylko 45 minut czasu na zajęcia, ale udało nam się wiele zobaczyć i zaobserwować. Nie dało się ukryć, że w przyrodzie panuje już jesień, a pięknie kolorowe liście zachwycają swymi barwami.

Podczas naszych obserwacji wykorzystaliśmy poznane wcześniej na zajęciach przyrządy przyrodnika, m.in. lupę, kompas i lornetkę. Z uwagą oglądaliśmy małe organizmy oraz drobne rośliny zielne w powiększeniu, wyznaczyliśmy kierunek północy i pozostałe kierunki główne oraz pośrednie, a dzięki ładnej pogodzie mogliśmy bez problemu dostrzec widnokrąg czyli miejsce, gdzie niebo styka się z Ziemią – oczywiście „pozornie”.

Skip to content