W pierwszym tygodniu października uczniowie klasy II omawiali krąg tematyczny „Wiemy, co jemy”. Tematami poszczególnych dni w kręgu były zagadnienia związane ze zdrowym trybem życia. Uczniowie zrozumieli, jak ważne jest znaczenie dla zachowania zdrowia prawidłowe odżywianie się i aktywność fizyczna, poznali produkty należące do głównych grup produktów spożywczych oraz ich wartości odżywcze, rozpoznawali za pomocą smaku i dotyku warzywa i owoce. Podczas zajęć dzieci wyjaśniały przysłowia o zdrowiu i jedzeniu, układały rymowanki dotyczące zdrowia np. „Piękna cera i uroda, bo do picia zdrowa woda”, „Jedz owoce bracie młody, będziesz piękny zawsze młody”, „Marchewkę chrup do woli, abyś miał wzrok sokoli”.

Na posumowanie kręgu dzieci wykonały pracę techniczną „Stworki – potworki z warzyw”.