1 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 11 edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Dołączyliśmy do 5642 szkół z różnych krajów.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki liczbowe związane z tabliczką mnożenia, a w klasach młodszych wykonywali kolorowanki.

Uwieńczeniem „tabliczkowych” zmagań były konkursy klasowe, w czasie których zostali wytypowani klasowi Eksperci Tabliczki Mnożenia:

Klasa IV: Kacper Wiśniewski

Klasa VI: Jessica Rabenda

Klasa VII: Julia Łabaj

Klasa VIII: Patryk Mazurkiewicz

Potyczka była bardzo trudna, uczniowie mieli ograniczany czas na wykonanie zadań. Poziom był bardzo wyrównany. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne w tym roku zrezygnowaliśmy z przeprowadzenia konkursu ogólnoszkolnego. Na pewno w przyszłym roku szkolnym uda nam się wyłonić Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Wszystkim uczestnikom zabawy:

GRATULUJEMY!!!

To były niezapomniane emocje dla wszystkich biorących udział w konkursach uczniów oraz atrakcyjne wydarzenie dla całej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne obchody i nowych mistrzów.

Skip to content