Dnia 29 października 2021 r. uczniowie klasy I z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w niezwykle atrakcyjnych lekcjach. Zajęcia prowadzone są w

projektu – Kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów ze szkół podstawowych Gminy Łazy. 

Wychowawczyni Joanna Koza na zajęciach matematycznego koła zainteresowań prowadzonego pod hasłem: „Matematyka jest wszędzie” realizowanych zorganizowała – ZAJĘCIA KULINARNE. To super zabawa – dzieci znalazły mnóstwo elementów matematycznych wśród swoich produktów przyniesionych do szkoły, potem w kolorowych kanapkach i sałatce owocowej.

Najpierw przygotowały miejsce do pracy łącząc ławeczki, następnie założyły kuchenne fartuszki ochronne i co najważniejsze podczas przygotowywania posiłków – umyły rączki!

Każdy uczeń prezentował i omawiał swoje kuchenne przedmioty gospodarstwa domowego przyniesione na zajęcia (deseczki, noże, talerzyki, ściereczki, kuchenne fartuszki ochronne… oraz przyniesione produkty: pieczywo różnego rodzaju, masełko, różne warzywa i owoce. Nikt nie miał problemu z nazwami.

Następnie dzieci przystąpiły do przygotowywania zdrowych, kolorowych kanapek według własnych pomysłów, a jeden uczeń pokusił się na wykonanie sałatki owocowej. Wszyscy bezpiecznie pracowali na zajęciach.

Po skończonej pracy zorganizowały wystawę kolorowych kanapek – „aż ślinka cieknie”!!!

Potem uczyły się jak przygotować stół i miejsce do zjedzenia kanapek – łączyły ławki, rozkładały i liczyły krzesła, na stół położyły świeży obrus oraz wazon z kwiatami. Wszystko wyglądało bardzo estetycznie i apetycznie.

Dzieci zaprezentowały swoje kanapki, po czym zasiadły do stołu na wspólne śniadanko.

Było matematycznie smacznie i zdrowo!!!

Skip to content