W dniu 8 października w naszej szkole był obchodzony Dzień Drzewa. Uczniowie klasy II i klasy VI podczas zajęć ekologicznych dowiedzieli się, że „Święto Drzewa” to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja, która jest ogólnopolską i międzynarodową akcją sadzenia drzew, odbywająca się co roku 10 października.

Zasadźmy drzewo dla pokoju” – to piękne i wartościowe przesłanie, w tym roku szkolnym towarzyszyło uczniom naszej szkoły. W trakcie zajęć uczniowie poznali budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dowiedzieli się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. Dzieci zrozumiały, że pokój na ziemi zależy także  od tego, czy będziemy w stanie zachować środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń. Uwieńczeniem zajęć było posadzenie w szkolnym ogrodzie drzewka gat. miłorząb dwuklapowy, któremu uczniowie klasy nadali imię Miłek. Drzewko sadziliśmy wspólnie z panem konserwatorem Jerzym Zbierańskim, panią wychowawczynią Anna Białas i panią Dyrektor Anna Makuch, która jednocześnie opowiedziała nam o warunkach i wymaganiach potrzebnych do wzrostu i rozwoju naszego Miłka.

Będziemy o niego dbali i obserwowali jak pięknie się rozwija 🙂

Skip to content