Jakie zdanie najczęściej słyszą uczniowie od nauczyciela podczas przerwy?

Oczywiście: „Nie biegaj”. Ale nie w szkole w Wysokiej !

Troszcząc się o bezpieczeństwo i dbając o spokój na korytarzach pamiętamy, że przerwy to idealny czas na odrobinę ruchu. Uczniowie, którzy wyszaleją się podczas przerwy, będą lepiej pracować na lekcji. W czerwcu po powrocie z nauki zdalnej, uczniowie w naszej szkole przystąpili do aktywnego spędzania przerw. Pomysł był tak trafiony, że projekt Aktywne przerwy trwa do dziś !

W ramach przerw długich i tych krótszych organizuje się –

  • taniec:

– minidyskotekę na dolnym korytarzu, do której starsi uczniowie sami wybierają muzykę i układ taneczny, ucząc młodszych kolegów i koleżanki nowych kroków,

  • rozgrywki międzyklasowe:

– długa przerwa jest doskonałym czasem na zorganizowanie rozgrywek. W naszej szkole są odpowiednie warunki, pomyśleliśmy więc o przeprowadzeniu lubianych gier dla starszych uczniów-państwa i miasta oraz Doble. Takie rozgrywki nie zajmują dużo miejsca, a zabawy przy nich co nie miara. Uczniowie samodzielnie ustalili zasady i wyznaczyli spośród siebie sędziów,

  • ćwiczenia fizyczne

– rozgrywki w ping-ponga, zabawy ze skakanka i gra w „gumę”.

Ponadto z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego starsi uczniowie pomagają nauczycielom w dyżurach międzylekcyjnych. Po krótkim instruktażu, jakiemu poddało się kilkoro uczniów klasy VIII, wspierają oni nauczycieli dyżurujących i wspólnie pilnują bezpieczeństwa na korytarzach szkolnych. Łatwo ich dostrzec, ponieważ mają pomarańczowe opaski na przedramieniu z napisem DYŻURNY.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczestnicy z uśmiechem na twarzy biorą udział w zajęciach i zabawach ruchowych, dopytują o dalsze działania, sami wychodzą z pomysłami. Uczniowie mają okazję bliżej się poznać, czują się bezpiecznie, chętnie współpracują w grupach zadaniowych, ciekawie i atrakcyjnie spędzają czas między lekcjami.


Kolejne zabawy czekają na realizację!

Skip to content