Czas pierwszego dzwonka” oraz „Ślubuję Ci Szkoło” to główne hasła uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia w tym roku szkolnym. Uroczystość odbyła się dnia 30 września. Scenariusz oraz przebieg Święta Pierwszoklasistów przygotowała wych. Joanna Koza we współpracy z panią dyrektor Anną Makuch, rodzicami, Samorządem Uczniowskim, nauczycielami oraz pracownikami obsługowymi szkoły.

Prowadzące uroczystość to:

Julia Pniak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego,

Małgorzata Rędziniak – uczennica klasy VIII,

Mateusz Dubaj – operator dźwięku i zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Iga Chmurzyńska – uczennica klasy IV jako instruktorka tańca.

Ponadto, Erwin Wawer z klasy VIII również zaangażowany operator dźwięku oraz uczniowie z klasy VII Grzegorz Roterman i Wiktor Szablewski, którzy byli odpowiedzialni za sprawy organizacyjne i porządkowe na sali gimnastycznej.

W imieniu klasy pierwszej Julia Pniak powitała wszystkich zebranych. Następnie uczniowie klasy pierwszej przywitali wszystkich powitalnym „Szkolnym walczykiem”,następnie wysłuchaliśmy recytacji wierszy: Władysława Bełzy pt. „Kim będę?” w wykonaniu Wojciecha Wójcika, „Szkoła, nasza szkoła” w wykonaniu dziewczynek – Maja Brożek, Zuzia Borowiec, Amelia Dąbrowska, Emilka Konieczna oraz piosenki pt. „Wesoło nam” – podaj rękę lewą, podaj rękę prawą…

Pierwszaki w kamizelkach odblaskowych udowodniły także, że znają pięć zasad przechodzenia przez jezdnię oraz zaśpiewały i zatańczyły do tekstu „Piosenki o zasadach na jezdni”.

Wiersz o szkole recytowały: Maja Brożek, Jagoda Grzanka, Sylwia Rabenda. Uczniowie przekonały wszystkich o tym, że swą mądrość posiadają, gdyż rozwiązali bez wahania wszystkie trudne zagadki. Kolejnym popisem była wspólna z całą salą zabawa taneczno-ruchowa z piosenką pt. „Czekolada po polsku”.

Julia Pniak zapowiedziała – Pierwszaki zaraz wezmą ślub ze szkołą, niechaj będzie nam wesoło!!! Ruch to zdrowie!!! Tańczymy i bawimy się wszyscy razem – Spoko-loko „Tańce, połamańce”. Gwiazdę i szpagat wykonała Jagoda Grzanka!

Następnie wychowawczyni zwróciła się do Pani Dyrektor o przyjęcie dzieci klasy pierwszej w szeregi uczniów naszej szkoły. Nastąpiła chwila ślubowania i pasowania. Po ślubowaniu dzieci otrzymały dyplomy i legitymacje szkolne.Następnie krótkie występy zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II i III

W trakcie uroczystości pani Dyrektor, przedszkolaki i uczniowie szkoły oraz Rada Rodziców pożegnali Panią Krysię Skowron, która z dniem 1 października przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Krystyna pracowała w naszej szkole ponad 30 lat na stanowisku sekretarza i głównej księgowej, zastąpi ją teraz pani Jolanta Pietrzyk –Wnuk.

Pani Krystynie życzymy dużo zdrowia i samych pogodnych dni !!!

Na zakończenie dzieci klasy I otrzymały prezenty od kolegów, a następnie długo wyczekiwane rogi obfitości od rodziców.

Małgosia Rędziniak przypomniała również, że dzisiaj jest Dzień Chłopaka!

Z tej okazji składamy wszystkim chłopcom, tym dużym i tym małym serdeczne życzenia 🙂

Skip to content