Jak co roku w naszym przedszkolu, zgodnie ze światowym świętem, 15 września obchodzimy uroczystość Dnia Kropki. Jest to dzień talentów, kreatywności, odwagi i zabawy, dlatego z przyjemnością angażujemy się wtedy do przygotowania wesołych oraz tematycznych zabaw i konkursów.

Tego dnia wszystkie dzieci z grupy maluchów i starszaków ubrane były tematycznie, w kropki. Już sam ubiór wprawił dzieci w wesoły nastrój. Zdarzały się próby policzenia kropek na ubraniach przez dzieci, jednak ich ilość przerosła oczekiwania wszystkich. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania dzieci z książką „The Dot”, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzieci z przyjemnością wysłuchały i omówiły opowiadanie. Po krótkim wstępie dzieci wykonały wesoły kropeczkowy plakat wraz z panią Beatą Luraniec, przedstawicielką biblioteki publicznej. Dzieci uczestniczyły także w wesołych układach tanecznych, grach i konkursach. Dużą przyjemność sprawiła przedszkolakom praca plastyczna – malowanie palcami kropek na papierowych biedronkach. Z biedronek powstał piękny plakat i wystawa. Dzieci prezentowały również swoje talenty jak np. śpiew, czy taniec. Znalazł się także czas na małe kropeczkowe co nieco.

Dzień kropki to zdecydowanie jedno z ulubionych świąt naszych przedszkolaków.

Skip to content