28 września br. nasza szkoła świętowała 20-ste obchody Europejskiego Dnia Języków.

Z tej okazji nauczycielki języków obcych Panie Aldona Skrzypiec i Urszula Mędrecka ogłosiły konkurs plastyczno-językowy pt.: „Wspomnienia z wakacji”. Klasy 1-4 przygotowały plakaty z podpisami angielskimi, a klasy starsze pisały pocztówki z wakacji w językach obcych. Napłynęły piękne prace, wśród których jury wyłoniło zwycięzców. Zorganizowano apel szkolny, który poprowadzili Julia Pniak i Patryk Mazurkiewicz, Erwin Wawer zagrał na gitarze elektrycznej hymn Unii Europejskiej, chłopcy z koła języka angielskiego przygotowali prezentację multimedialną o wakacjach w górach, a dziewczynki z klasy szóstej zatańczyły układ, do którego zaśpiewała Iga Chmurzyńska w języku hiszpańskim.

Wszystkie dzieci w naszej szkole w tym dniu nosiły kolorowe maseczki, na których namalowały flagi państw europejskich. Najodważniejsi i najbardziej kreatywni projektanci mody z naszej szkoły przebrali się jako mieszkańcy innych krajów: Francuzi, Włosi, Grecy, Turcy, Polacy, Portugalczycy. Na przerwach uczniowie tańczyli do muzyki, a DJowała Amelka Banasiak.

Ten dzień wyłonił wiele talentów: językowców, malarzy, projektantów mody, muzyków, tancerzy i DJ’ów. Cała Europa tańczyła w Szkole Podstawowej w Wysokiej !

Skip to content