Dzisiaj w naszym przedszkolu  było wesoło i kolorowo, a to za sprawą święta- Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Od 2013 roku 20 września świętujemy w całej Polsce ten dzień i zapisało się to już także w tradycję naszego przedszkola. To radosne święto zostało ustanowione na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, dlatego właśnie dzisiaj przypominaliśmy sobie i zatrzymaliśmy się z dziećmi na chwilę przy tak ważnym temacie, jakim są prawa dziecka. Dzieci nauczyły się więc nowej wersji popularnej dziecięcej piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” – bogatszej o nowy tekst, dotyczący praw dziecka. Piosenka bardzo spodobała się dzieciom. Przedszkolaki ponad to bawiły się, brały udział w animacjach, grach i konkursach. Znalazł się też czas na słodki poczęstunek.

W tym wesołym dniu odbyło się także pasowanie na przedszkolaka. Przejęte dzieci zaprosiły na uroczystość Panią Dyrektor, zaprezentowały wierszyki oraz piosenkę, złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez Panią magicznym ołówkiem na przedszkolaka. Była to ważna chwila dla każdego malca, widać było dumę i zadowolenie pociech. Zwłaszcza, że dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Rodzice, choć nie mogli uczestniczyć osobiście w ślubowaniu, otrzymali piękne pamiątkowe zdjęcia dzieci wykonane przez zaprzyjaźnioną z przedszkolem panią fotograf.

Czerpiąc ze słów Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- wszystkim przedszkolakom życzymy radości ze zdobywanej wiedzy, samych wesołych chwil spędzanych w naszym przedszkolach, uśmiechu i beztroski.

Skip to content