Komunikat dyrektora

Szanowni Rodzice

Informuję, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze zostają zawieszone w szkole w okresie od 12 marca do 25 marca 2020 roku.

Uczniowie nie przychodzą do szkoły, ale w tych dniach są zobowiązani pozostać w domu, unikać kontaktów z innymi osobami, aby nie rozprzestrzeniać koronawirusa.
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. W okresie zamknięcia szkoły nauczyciele będą pracowali zdalnie, przekazując uczniom i rodzicom, przez dziennik elektroniczny tematy prac, zadań, materiały edukacyjne do samodzielnej pracy przez dziecko. Prosimy zatem o:

– codzienne śledzenie przesyłanych informacji,

– zachęcanie dziecka do nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole, w celu uzupełniania, ugruntowania i poszerzania swojej wiedzy i umiejętności,

– kontaktu z wychowawcą i nauczycielami za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Drodzy Uczniowie

Brak zajęć w szkole nie jest przerwą feryjną, a zatem jesteście zobowiązany uczyć się samodzielnie zgodnie z wytycznymi wychowawców i nauczycieli przedmiotów. Od poniedziałku 16 marca nauczyciele będą zamieszczać zagadnienia, ćwiczenia, zadania oraz wytyczne do pracy samodzielnej za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Ponadto Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie  epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które są sprawdzone i zgodne z aktualną podstawą programową. Materiały pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Wszystkie informacje dotyczące zawieszenia zajęć dostępne są pod poniższymi linkami:
Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi.

Bardzo proszę, aby we wszystkich pilnych sprawach kontaktować się ze za pośrednictwem telefonów, emaila, dziennika elektronicznego.

Przypominamy również, że Rodzicom dzieci w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni, więcej informacji na stronie www.zus.pl