Dnia 16 czerwca 2021r. uczniowie klasy II i III oraz kilkoro przedszkolaków wraz z niektórymi rodzicami uczestniczyło w całodziennej integracyjno – edukacyjnej wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu – Zawodziu, którą zorganizowały wychowawczynie Joanna Koza oraz Ewelina Gocyla – Dusza.
Program wycieczki zawierał mnóstwo atrakcji. Spotkaliśmy tam ptaki drapieżne, sowy oraz różne gatunki ssaków.
Oglądaliśmy także pokazy lotów ptaków drapieżnych i zwiedzaliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, czyli „Muzeum Myślistwa i Łowiectwa”.
Spacer Aleją Bajkową pozwolił nam spotkać ruchome postacie np. Bolka i Lolka, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach i wiele innych.
Leśny Park Niespodzianek to nie tylko zwierzęta, ale również atrakcyjny plac zabaw, z którego chętnie skorzystaliśmy: huśtawki, zjeżdżalnie, suchy basen z piłeczkami, trampoliny, karuzele, linowy pająk do trenowania wspinaczki.
W porze obiadowej wspólnie spożywaliśmy wybrane samodzielnie dania z menu. Po obiadku atrakcją było też podziwianie z miejsc widokowych pięknych terenów Beskidu Śląskiego i szczytu góry Czantorii. Następnie pojechaliśmy autokarem nad naszą piękną Wisłę. Spacer nad Wisłą. Zajęcia plastyczne – wzajemne malowanie twarzy.
Po wspólnym odpoczynku na łonie natury wróciliśmy szczęśliwie do domu marząc o kolejnej wycieczce w przyszłym roku szkolnym.

Skip to content