Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w XXXII REGIONALNYCH SPOTKANIACH Z POEZJĄ I PROZĄ pod hasłem: „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA”.

Dnia 16 marca 2021 r. odbyły się eliminacje szkolne, w których uczestnikami byli chętni uczniowie. Do konkursu na szczeblu gminnym zakwalifikowali się:

  1. Adrian Frączek – kl. 1
  2. Krystian Hamerlik – kl. 2
  3. Roksana Koszowska – kl. 3
  4. Amelia Banasiak – kl. 5

Dnia 26 kwietnia 2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Łazach odbyło się przesłuchanie recytatorów, których opiekunowie przesłali filmy z nagraniami (konkurs odbywał się online). Gminna komisja konkursowa wytypowała najlepszych uczniów z naszej gminy. Celem spotkań z poezją i prozą było:

– zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką mówienia scenicznego/recytacji,

– pielęgnowanie kultury języka i zamiłowania do literatury pięknej,

– umożliwienie konfrontacji i wymiany doświadczeń uczestnikom i ich opiekunom.

Z radością informujemy, że Roksana Koszowska uczennica klasy 3 zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się tym samym do eliminacji na szczeblu powiatowym. Roksana recytowała zarówno poezję jak i prozę. Wybrane utwory to: wiersz pt. „Całuski i buziaczki” Agnieszki Frączek oraz fragment prozy z książki Waldemara Cichonia z serii „Cukierku, Ty łobuzie!” – opowiadanie pt. „Jak poradzić sobie ze szczotką”.

Mimo tego, że podczas eliminacji powiatowych Roksana nie zdobyła czołowego miejsca, serdecznie jej gratulujemy.

GRATULACJE PRZEKAZUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

Z NASZEJ SZKOŁY,

ŻYCZYMY IM WYTRWAŁOŚCI I SUKCESÓW

W KOLEJNYCH EDYCJACH KONKURSU !!!

ZAPRASZAMY DO KONKURSU W ROKU 2022

Skip to content