Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to szlachetna cecha, w szczególności gdy pomoc niesiemy osobom samotnym,chorym,będacym w trudnej sytuacji życiowej.

Nasza szkoła angażuje się w wiele akcji społecznych, charytatywnych, uczy empatii,asertywności i życzliwości.

W grudniu 2020 roku w okresie przedświątecznym uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi naszej szkoły przyłączyli sie do akcji MEN ,,Razem na święta”.

Celem akcji jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu pandemii działania miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter – odbyły sie z zachowaniem dystansu społecznego

i zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

W ramach akcji podejmowane były róznorodne działania.Uczniowie wraz z rodzicami wykonali kartki świąteczne, świąteczne stroiki i ozdoby. Dzieci wraz z opiekunami przygotowały słodkie upominki (ciasteczka, pierniczki).Wszystkie prezenty zostały następnie przekazane znajomym, sasiadom, osobom potrzebującym w najbliższej okolicy. Zorganizowaliśmy również zbiórkę darów dla mieszkańców naszej miejscowości, bedących w trudnej sytuacji finansowej i zdrowotnej.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy mogliśmy sprawić,że stały się one bardziej radosne i piękniejsze.

Skip to content