Dzień języków odbywał się w tym roku pod hasłem: Learning the world through languages – Ucząc się świata poprzez języki. Każdego roku 26 września jest świętem ukazującym jednocześnie różnorodność i jedność wszystkich ludzi na świecie i wielką wolę, aby poprzez wzajemną sprawną komunikację tworzyć lepsze jutro. Dzień ten cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły; w tym roku nauczycielki języka angielskiego, Aldona Skrzypiec oraz Urszula Mędrecka, zachęciły uczniów do wielu gier i zabaw językowych podczas przygotowanego apelu szkolnego- bawiliśmy się łamańcami językowymi po angielsku, utworzyliśmy wielkie drzewo językowe, na którym zawisły liście w jesiennych kolorach z wypisanymi ulubionymi angielskimi słówkami uczniów, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do angielskich piosenek, a korytarz szkolny mienił się kolorami flag.

Ukoronowaniem jesiennego świętowania językowego był udział anglistek nasze szkoły w akcji ZAWIERCIAŃSKA JESIEŃ LITERACKA, dzięki której biblioteka szkolna zyskała cztery nowe pozycje książkowe autorstwa brytyjskich twórców.

LET’S CELEBRATE OUR MULTILINGUAL EUROPE !

Skip to content