W pierwszy dzień rekolekcji czyli 2 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie muzycznym pt. „W świecie filmu”. Audycja muzyczna w wykonaniu IN ART Studio z Jaworzna odbyła się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej. Zaproszeni do naszej szkoły muzycy zapoznali dzieci z wyglądem i budową instrumentów dętych oraz wytłumaczyli różnicę między instrumentami dętymi blaszanymi i instrumentami dętymi drewnianymi. Następnie zaprezentowali grę na tych instrumentach wykonując kilka znanych utworów. Dzieci bardzo aktywnie i z dużym zaciekawieniem obserwowali i słuchali przedstawionego widowiska muzycznego. W ostatniej części pokazu dzieci miały szansę wykazać się znajomością piosenek filmowych i bajkowych podczas zorganizowanych konkursów. Uczniowie podzieleni na grupy zbierali punkty, które można było uzyskać za każdą odgadniętą piosenkę. Dzieci świetnie bawiły się podczas konkursu, podczas którego miały okazję wysłuchać znanych piosenek w wersji instrumentalnej.

Skip to content