Wiele dzieci marzy o czworonożnym przyjacielu,

a piesek kojarzy się dzieciom z „żywą przytulanką”. Ale czy do końca tak jest?

Dzieci z naszego przedszkola wiele dowiedziały się o zachowaniach psów, gdyż 7 listopada nasz oddział przedszkolny odwiedził niecodzienny gość- pies rasy golden retriever Zosia ze swoim przewodnikiem, dr n.med. Tomaszem Męcikiem-Kronenbergiem-dowódcą Sekcji Wspomagającej Działania Ratowniczego OSP Niegowonice. Pan Tomasz opowiedział dzieciom w jakim sposób można odróżnić groźnego psa od tego, który nie chce nas zaatakować, a także nauczył dzieci technik obrony przed atakującym zwierzęciem. Dzieci dowiedziały się też, że psy mogą być szkolone po to, by uczestniczyć i pomagać w akcjach ratowniczych, np. w poszukiwaniu osób zaginionych. Do tych psów należy przesympatyczna Zosia, którą pokochało całe nasze przedszkole. Zosia pozwalała się głaskać i przytulać do woli a także dzielnie pozowała z dziećmi do zdjęć. Taki pies jak Zosia, to prawdziwy bohater i przyjaciel człowieka.

Z całego serca dziękujemy Panu Tomaszowi, że pojawił się w naszym przedszkolu, zaangażował w zajęcia oraz w tak wesoły sposób nawiązał kontakt z przedszkolakami. Dziękujemy również Zosi, która wniosła tak dużo radości wśród dzieci.

Życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content