W piątek 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy o godzinie 11:11 od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego – w ten sposób uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu “Szkoła dla niepodległej”. Wszyscy w galowych i odświętnych strojach, z przypiętymi biało – czerwonymi kotylionami śpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” z wielkim przejęciem i wzruszeniem. Piękny montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas VI, VII i VIII, wszyscy przypomnieliśmy sobie, jak ważnym dniem był 11 listopada 1918 roku, jak wiele wysiłku i poświęcenia kosztowała walka o odzyskanie wolności i że dzięki ofiarom wielu Polaków żyjemy dziś w wolnym kraju. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

W 2019 roku mija także 100 lat od wybuchu I powstania śląskiego. Uczniowie naszej szkoły na lekcjach historii poznają także ten fragment dziejów naszego kraju oraz regionu, w którym mieszkamy. Będziemy pamiętać o tym, że Ślązacy po zakończeniu I wojny światowej nadal musieli walczyć o to, aby żyć i mieszkać w Polsce.

Skip to content