W dniu 15.10.2019 r. w naszej szkole odbyły Powiatowe Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych. Do naszej placówki przybyły szkoły z całego powiatu które wygrały zawody szachowe w swoich gminach. Oprócz naszej szkoły w tym roku rywalizowały szkoły z Rokitna Szlacheckiego, Kroczyc, Poręby, Szczekocin, Pradeł oraz SP Nr 1 z Zawiercia. Zawody zostały przeprowadzone w formie drużynowej, systemem szwajcarskim -kontrolowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZSzach. Tempo gry 10 minut na zawodnika.
Każda Reprezentacja składała się z 4 uczniów:
1 szachownica – chłopiec lub dziewczyna,
2 szachownica – chłopiec lub dziewczyna,
3 szachownica – chłopiec lub dziewczyna,
4 szachownica – dziewczyna. Kolejności zawodników nie można było zmienić przez cały turniej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Patryk Mazurkiewicz, Oskar Bereda, Małgorzata Rędziniak oraz Julia Pniak. Po zaciętych meczach „każdy z każdym” został wyłoniony zwycięzca który w tym roku okazała się Szkoła Podstawowa ze Szczekocin. Nasi uczniowie spisali się dobrze zajmując V miejsce.
Wyniki turnieju:
1 miejsce SP Nr 1 w Szczekocinach
2 miejsce SP Nr 1 w Zawierciu
3 miejsce SP w Pradłach
4 miejsce NSP w Rokitnie Szlacheckim
5 miejsce SP w Wysokiej
5 miejsce SP w Kroczycach
6 miejsce SP Poręba
Zwycięzca tego turnieju będzie reprezentował nasz powiat na zawodach rejonowych. Życzymy dalszych sukcesów !!!

Skip to content