Dziś w naszym przedszkolu dominował kolor czerwony, a to za sprawą bohatera uroczystości-PANA POMIDORKA! Dzień zaczęliśmy od obejrzenia wystawy, na której pojawiły się prace plastyczne i techniczne, przygotowane przez dzieci wraz z rodzicami na konkurs pod nazwą „Wesoły pomidorek”. Dzieci i ich rodzice wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu prac. Podczas „dnia wesołego pomidorka” dzieci wiele dowiedziały się na temat tego warzywa, np. jak rośnie, jakie może mieć kolory i odmiany, do jakich potraw możemy go wykorzystać i co z niego przyrządzić, a także usłyszały o włoskim święcie Tomatina. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych z pomidorem w roli głównej, poznały wiersz oraz piosenkę o pomidorze, a także rozpoznawały pomidora oraz inne warzywa i owoce za pomocą zmysłu węchu i smaku- z zasłoniętymi oczami. Okazało się, że dzieci doskonale potrafią rozpoznawać smaki! Dodatkowo dzieci poznały smak soku pomidorowego. Na koniec zajęć dzieci w parach wykonywały pracę plastyczną- ozdabiały emblematy pomidora kuleczkami z bibuły. Gdy wszystkie pomidorki były gotowe zawisły na wspólnym krzaczku.

Bardzo dziękujemy dzieciom za wspólną, edukacyjną zabawę.