W dniu 16.10.2019 r. dokładnie o godzinie 12.00 przez kolejne 30 minut w naszej szkole rozpoczęliśmy bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku. Ma to związek z prowadzonym przez Orkiestrę Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu w naszej szkole uczy się zasad pierwszej pomocy. W tym roku do akcji na 3 fantomach przystąpili uczniowie klas II – VIII, nauczyciele, pracownicy obsługi. W sumie udział wzięło ponad 70 osób.

Skip to content