Od pięciu lat w naszym kraju 15 września obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odwagi i talentu, a stało się to za sprawą małej, nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzyła w swój talent. Jednak jej nauczycielka bardzo wierzyła w dziewczynkę i gdy ta odważyła się namalowała na lekcji kropkę, nauczycielka oprawiła pracę w ramkę i powiesiła na wystawie. To dało dziewczynce wiarę we własne siły na całe życie. Właśnie to opowiadanie przedstawiliśmy dzieciom podczas przedszkolnego dnia kropki. Było to święto bardzo wesołe – dzieci ubrane były w kolorowe stroje w kropeczki a na ich twarzach pojawiły się namalowane, kolorowe pieguski. Dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych, ruchowych i plastycznych, gdzie zawsze motywem przewodnim była kropka, m.in. dzieci tworzyły „kropeczkowe drzewo”, obrazki z kółek, rysowały przedmiot z jakim kojarzy im się kropka – piłka, balon, słońce. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę oraz Pani Beacie Luraniec kierownikowi Filii w Wysokiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łazach za pomoc w organizacji zajęć.