WALENTYNKI

14 lutego – walentynki, to dzień zakochanych. A my w naszym przedszkolu uczyniliśmy ten dzień dniem miłości i przyjaźni. W piątek 14 lutego wszystkie dzieci ubrane były na czerwono a motywem przewodnim było oczywiście serce. Na początek dzieci dowiedziały się co nieco o sercu jako organie. Po co jest i dlaczego jest takie potrzebne. Ale również rozmawialiśmy o uczuciach i sercu jako symbolu miłości. Dzieci Walentynowy dzień spędziły bardzo wesoło- stworzyliśmy graficzny „dekalog przyjaźni”, były gry i zabawy z serduszkami, tańce, słodki poczęstunek oraz walentynkowa poczta. Dzieci przygotowały się do niej już kilka dni wcześniej i ozdabiały serduszka- jedno dla najlepszej koleżanki, drugie dla najlepszego kolegi. Jaka była ogromna radość z otrzymanej walentynki! Dzieciom bardzo przypadła też do gustu zabawa „Nić przyjaźni”, gdzie rzucały do siebie kłębek wełny, zawiązywały na palcu i tworzyły w ten sposób pajęczynę. Mamy nadzieję, że dzieci wyniosły z tego dnia wiele cennych wskazówek i będą pamiętać jak ważna w życiu jest miłość i przyjaźń.