ŻYWA LEKCJA HISTORII

Dnia 29 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej w Wysokiej odbyła się po raz kolejny lekcja historii na żywo. Grupa artystyczna Rekonstrukto z Lublina przybliżyła uczniom wydarzenia kampanii wrześniowej. Prelegenci w wojskowych mundurach przypomnieli przyczyny ataku Niemiec hitlerowskich na Polskę oraz przebieg wojny obronnej narodu polskiego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, oglądali wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy: pistolety, karabiny, granaty, granatniki i maski przeciwgazowe. Przymierzali hełmy i hełmofony oraz sprawdzali ciężar i zawartość podstawowego ekwipunku żołnierza, czyli plecaka z saperką, manierką, menażką i kocem. Cykliczny udział uczniów w żywych lekcjach historii to jedna z form realizacji założeń Szkoły Młodych Patriotów, której certyfikat posiada nasza placówka.