BOŻONARODZENIOWE ŚWIĘTOWANIE -ŻYWA SZOPKA

5 stycznia br. późnym już popołudniem, przy kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Wysokiej słychać było śpiew kolęd i pastorałek, a w powietrzu unosił się dym z ogniska. Po 10 latach ponownie zorganizowana została tu żywa szopka przy współpracy Szkoły Podstawowej w Wysokiej, ks. proboszcza Jacka Michalaka, sołtysa sołectwa Wysoka oraz strażaków OSP w Wiesiółce.

W szopce bożonarodzeniowej obok dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły, które wcieliły się w biblijne postacie Świętej Rodziny, zagrały najprawdziwsze zwierzęta, użyczone przez miejscowych gospodarzy, m.in. owce, cielątko, mała kózka, króliki, kury i gąski. Jasełkowe występy dzieci przygotowane pod kierunkiem pań Anny Białas i Justyny Frączek, jak również świąteczna oprawa muzyczna w wykonaniu organisty pana Józefa oraz absolwentek szkoły podstawowej stworzyły niepowtarzalną atmosferę żywej szopki. Całości dopełnił końcowy pokaz sztucznych ogni przygotowany przez pana sołtysa Henryka Sobieraja.

Uroczystość zgromadziła wielu parafian Wysoki i Wiesiółki. Przybyli do nas także goście m.in. przewodnicząca Rady Miejskiej pani Anna Staniaszek, radna pani Wiesława Majczak, sołtys sołectwa Wiesiółka i jednocześnie prezes OSP w Wiesiółce pan Henryk Ziaja oraz przewodnicząca KGW w Wiesiółce pani Joanna Ziaja.

Żywa szopka, mimo mroźnej aury sprawiła wiele radości nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym. Mamy nadzieję, że jasełka oraz wspólne kolędowanie znowu na stałe zagoszczą w tradycji naszej parafii.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za ich obecność i wspólne kolędowanie.