ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

Dnia 19 grudnia 2019 r. społeczność przedszkolna, szkolna oraz lokalna zgromadzili się, by wspólnie świętować cud Bożego Narodzenia. Przybyłych gości serdecznie powitała pani Dyrektor Anna Makuch. Wśród zaproszonych gościliśmy sołtysa Wysokiej pana Henryka Sobieraja, sołtysa Wiesiółki pana Henryka Ziaję, radną panią Wiesławę Majczak, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Wiesiółce panią Joannę Ziaję, a także przewodniczącą Rady Rodziców panią Monikę Banasiak oraz rodziców, uczniów i nauczycieli.

Bożonarodzeniowe spotkanie rozpoczęło się od występu dzieci przedszkolnych. W tym roku dzieci zaprezentowały zimowe przedstawienie, gdzie to Aniołki szukały choinki na święta i w odnalezieniu jej pomagały dzieci, które wybrały się w podróż do krainy Świętego Mikołaja. Tam poza Mikołajem spotkały Panią Zimę, Śnieżynki, Wesołe Elfy a także poszukiwaną Panią Choineczkę. Były wesołe układy taneczne, wierszyki i piosenki. Wystąpiły także wesołe bałwanki, tańcząc ze śniegowymi kulami. Na koniec zaprezentowały się małe kuchareczki, które w takt piosenki pokazały jak piecze się świąteczne pierniczki. Całość przedstawienia zakończyło wspólne kolędowanie.

Po przedszkolakach zaprezentowała się Amelia Banasiak- uczennica klasy IV z nastrojową pastorałką „Malusieńki Jezu”. Uczennica za śpiew została wyróżniona podczas Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. Do występu przygotował pan Marcin Cyzowski. Następnie kolędę „Lulajże Jezuniu” zaśpiewały uczennice klasy VII: Wiktoria Baryluk, Nina Starek, Anna Wróblewska i Aleksandra Krzyśko. Ostatnim punktem programu był występ koła tanecznego z układem tanecznym do kolędy „Cicha noc”. Dzieci przebrane były za anioły i zaprezentowały taniec z chusteczkami. Koło taneczne również otrzymało wyróżnienie na Festiwalu. Opiekunami koła tanecznego są pani Anna Białas i pani Ewelina Gocyla- Dusza.

Wszystkim występującym dzieciom oraz zebranym gościom serdecznie dziękujemy

za obecność w tym wyjątkowo nastrojowym czasie.