ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Na 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Również w naszym przedszkolu w tym dniu zrobiło się bardzo przytulnie, gdyż każde dziecko zabrało ze sobą do przedszkola ukochanego misia, przytulankę. Misie duże, misie małe, białe, brązowe, różowe- wszystkie zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Uroczystość rozpoczęła się od wizyty pani Beaty Luraniec- przedstawicielki oddziału miejskiej biblioteki publicznej, która przybliżyła dzieciom historię tego święta a także przeczytała dzieciom bajkę o misiu, który chciał schudnąć. Drugim, bardzo wesołym gościem była Misia Pysia, która poprowadziła wesołe zabawy z dziećmi. Dzieci podzielone zostały w 3 grupy i rozwiązywały quiz wiedzy o misiach. Pierwszym zadaniem było rozpoznanie na obrazkach jak największej ilości postaci z bajek tj. Gumisie, Miś Koralgol, Paddington, Kubuś Puchatek itp. Drugim konkursowym zadaniem był test wiedzy o życiu niedźwiedzi, który dzieci zaliczyły wzorowo. Ostatnim zadaniem dla grup było wykonanie prac plastycznych- sylwety misia z figur geometrycznych. Pierwsza grupa tworzyła „Misia Kolisia”, druga- „Misiaka Kwadraciaka”, a trzecia „Misia Trójkącika”. Dzieciom to zadanie bardzo się podobało. Przedszkolaki tańczyły także do piosenek o misiach, uczestniczyły w opowiadaniu ruchowym, a na koniec złożyły rymowanym wierszem życzenia wszystkim misiom oraz zaśpiewały razem „Sto lat”. To był bardzo przyjemny dzień. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.