WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

20 września w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Jak każde wybory były one równe, bezpośrednie i tajne. Uczniowie wybierali swoich przedstawicieli spośród czworga kandydatów, którzy przez cały tydzień prowadzili kampanię wyborczą – każdy mógł zapoznać się z programem wyborczym i porozmawiać z chętnymi do sprawowania funkcji przewodniczącego. W dniu wyborów obowiązywała oczywiście cisza wyborcza, a komisja wyborcza, złożona z uczniów klasy VIII pilnowała, aby wybory przebiegły spokojnie i prawidłowo. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, a także nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie przyłączyli się do zabawy, więc frekwencja wyniosła aż 96%. W roku szkolnym 2019/2020 funkcję przewodniczącego będzie pełnił Paweł Ślązak z klasy VIII, jego zastępcami będą Martyna Gaweł z klasy VIII i Szymon Skrzypek z klasy VII. Sekretarzem została Ania Wróblewska z klasy VIII.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!