Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Po całym roku wytężonej nauki i pracy nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego, która miała miejsce 19 czerwca zgromadziła w naszej szkole zaproszonych gości, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po Mszy Świętej odbyła się uroczysta akademia, przekazanie sztandaru, a następnie pożegnanie absolwentów.

W podsumowaniu minionego roku szkolnego Pani Dyrektor Anna Makuch przypomniała osiągnięcia i sukcesy uczniów i ich nauczycieli, podziękowała za współpracę i wsparcie sponsorom oraz instytucjom, z którymi szkoła współpracuje.

Absolwenci otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a najlepsi uczniowie świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Nagrodzeni zostali także uczniowie z pozostałych klas. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła podziękowania rodzicom za aktywną współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Szczególne wyróżnienia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe otrzymali uczniowie stypendyści, nagrodzono także ucznia z najwyższą średnią ocen. W minionym roku szkolnym najwyższą średnią ocen zdobyła uczennica klasy VIII Daria Bryła. Książkami nagrodzono również uczniów ze 100% frekwencją, najlepszych czytelników, przewodniczącą SU, a także najlepszych sportowców. Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym oraz uczniowie aktywnie pracujący w Spółdzielni Uczniowskiej.

Ósmoklasiści i ich koledzy z klasy siódmej na pożegnanie zaprezentowali część artystyczną. Z humorem, ale i z nutą nostalgii przypomnieli niektóre spośród wielu zdarzeń ze szkolnego życia oraz złożyli podziękowania nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkanie z wychowawcami. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Miłą niespodzianką, ale i zaskoczeniem była wizyta Telewizji Regionalnej TVP 3 Katowice. Pani redaktor Angelika Sitek po zakończeniu uroczystej akademii przeprowadziła krótki wywiad z Panią Dyrektor oraz uczniami Darią Bryłą i Patrykiem Mazurkiewiczem na temat minionego roku szkolnego i planów wakacyjnych.

ŻYCZYMY SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!