SŁODKI SEKRET

13 maja uczniowie naszej szkoły w wieku od 10-12 lat mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Łazach w ramach projektu „SŁODKI SEKRET”. Temat warsztatów to „Skrzydlaci przyjaciele”. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie jest znaczenie pszczół dla życia człowieka, poznali pszczelą rodzinę i jej zwyczaje, a także usłyszeli czym jest bartnictwo i jaką pracę wykonuje pszczelarz. Dzieci również poznały produkty pszczele oraz sprawdziły, co bzyczy w ulu. W trakcie warsztatów prezentowane były nie tylko książeczki tematycznie związane z pszczołami, uczestnicy wykonywali również ekoświecę z węzy pszczelej oraz tworzyli „skrzydlate skrzyneczki”, w których posadzili rośliny przyjazne pszczółkom.

Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję o pszczołowatych i wspieranie naszych działań wychowawczych w zakresie edukacji ekologicznej.