BIBLIOTEKOLANDIA CZYLI PASOWANIE NA CZYTELNIKA

17 maja 2019 r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej, która zamieniła sięw piękną krainę „BIBLIOTEKOLANDIĘ”. W królewskiej komnacie Królowa Książek (Malwina Kleszcz uczennica klasy czwartej) wspólnie z panią Asią (bibliotekarką i wychowawczynią) pomagała uczniom rozwiązywać zagadki literackie, rozpoznawać bohaterów bajek i lektur. Dzieci poznały sposób powstawania książek, uczyły się je szanować. Prezentowały japońską metodę nauki czytania, pisania, tworzenia, ilustrowania, opowiadania w formie teatrzyku „Magiczna skrzynka” – KAMISHIBAI. Uczniowie spisali się świetnie wobec czego zostali przez panią dyrektor Annę Makuch pasowani na czytelnika biblioteki. Dzieci otrzymały dyplomy oraz wypożyczyły wybrane przez siebie książeczki do czytania. Zachęceni do czytania wspólnie z rodziną na pewno przebrną przez pierwszą lekturę.

Życzymy im powodzenia w czytaniu i zapraszamy do naszej Bibliotekolandi.