Musical edukacyjny

13 maja dzieci z przedszkola oraz uczniowie pierwszej klasy wraz z opiekunami wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu na musical edukacyjny pt. „O małej Syrence  w niejednej piosence”. Już sam przejazd autokarem był dla dzieci niemałą atrakcją. Po przybyciu do MOK-u dzieci zajęły pierwsze miejsca na widowni i z napięciem oczekiwały rozpoczęcia spektaklu, aż wreszcie ich oczom ukazał się  widok potężnego statku, plaża z muszlami oraz ruchome fale. Książę Edward przeżył niesamowitą przygodę poznając małą syrenkę, która to przeistoczyła się w ludzką postać.

Przedstawienie zapewniło dzieciom wiele doznań: od lekkiego strachu, gdy ukazała się postać złej ośmiornicy, powagi, gdy poznały ojca małej Syrenki- dostojnego Neptuna, ale przede wszystkim  dostarczyła wiele śmiechu, zwłaszcza z Pana Kraba, który bardzo często biegał wśród dzieci. Dzięki temu mali widzowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu, często też byli proszeni o pomoc, np. dzieci wspólnie wołały co dana postać ma wykonać za zadanie.

Musical obfitował w piękne piosenki i zjawiskowe stroje aktorów, które np. świeciły w ciemności. Musical bardzo podobał się dzieciom, a dzięki takim wyjazdom możemy w dzieciach zaszczepiać edukację kulturalną.