SPOTKANIE POKOLEŃ – BIESIADA Z BABCIĄ I DZIADKIEM

W piątek 25 stycznia w popołudniowych godzinach, tym razem w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiesiółce, zjawili się mile wyczekiwani dla wszystkich wnuków goście. Babcie, dziadkowie oraz pradziadkowie przedszkolaków i uczniów zostali zaproszeni na uroczystą biesiadę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Sala remizy wypełniona została aż po brzegi. Już od progu uczniowie szkoły oraz reprezentacja rodziców witali dziadków, przypinając im kolorowe kotyliony wykonane przez przedszkolaków. Dziadkowie zajęli wygodne miejsca przy stolikach zapełnionych smakołykami, na których znaleźli także śpiewniki zachęcające do wspólnego biesiadowania.

Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych – trochę stremowane pierwszym występem na dużej scenie, ale i podekscytowane wielkim wydarzeniem. Już na sam widok małych artystów widać było wzruszenie w oczach publiczności. Dziewczynki w warkoczykach i wianuszkach na głowach, a chłopcy w kolorowych pasach i musznikach prezentowali się wyjątkowo pięknie. Dzieci rozpoczęły wspólne biesiadowanie wierszykami i piosenkami. Obie grupy przedszkolne zaprezentowały śpiew i układy taneczne do znanych piosnek tj. Czerwone jagody, Szła dzieweczka do laseczka czy Mam chusteczkę haftowaną, chłopcy „wyruszyli” w daleką drogę na swych koniach w rytm piosenki Wio koniku. Dużą niespodzianką dla dziadków okazał się występ orkiestry dęto-drewnianej pod batutą małego dyrygenta, dzieci zagrały piosenkę Hej sokoły na fujarkach, drewnianych łyżkach, deskach i pokrywkach. Kolejną atrakcją był skecz o zapominalskiej prababci, która to z okazji swoich setnych urodzin udzieliła bardzo zabawnego wywiadu, twierdząc, że ma 20 lat i 100 prawnuków, a nie na odwrót. Ostatnim punktem programu przedszkolaków był radosny taniec dzieci do hitu Sławomira – Miłość w Zakopanem.

W kolejnej części zaprezentowali się uczniowie szkoły. Promowanie historii oraz tradycji rodzinnych poruszyło całą publiczność, która z ogromnym sentymentem słuchała dawno już zapomnianych piosenek i melodii. W programie bowiem pojawiły się takie tańce i piosenki jak: Miała baba koguta, Czerwone jabłuszko, Poszło dziewczę po ziele, W moim ogródeczku, Poszła Karolinka itp. W ten sposób dzieci udowodniły swoim babciom i dziadkom, że melodie i piosenki z ich dzieciństwa i młodości nie pójdą w niepamięć. Atrakcją na scenie okazały się również piosenki wykonane przez zespół wokalny uczennic klasy VI oraz taniec współczesny grupy tanecznej „Promyki”.

Po wspólnym zaśpiewaniu Sto lat dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie zrobione upominki – laurki babeczki oraz słoiczki ze słodkościami i życzeniami – Konfitura uczuć. Babcie i dziadkowie z dumą i radością spoglądali na swoje pociechy i ich umiejętności artystyczne, i na pewno na długo zapamiętają chwile tej uroczystości. Kawiarenkę z domowymi wypiekami dla dostojnych gości przygotowały mamy naszych uczniów i przedszkolaków.

Pani Dyrektor, nauczyciele, a przede wszystkim dzieci i uczniowie
serdecznie dziękują wszystkim gościom za tak liczne przybycie.
Dziękujemy także wszystkim Rodzicom zaangażowanym
w przygotowanie tej uroczystości.
Babciom i Dziadkom życzymy wiele uśmiechów i radości przez cały rok !!!