ŚWIĄTECZNY KONCERT

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce jest Boże Narodzenie”

19 grudnia 2018 r. o godzinie 16.00 odbył się coroczny koncert świąteczny, który przygotowali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Kiermasz ze stroikami i ozdobami świątecznymi, loteria fantowa, ciasta i pierniczki, kiermasz książki – to wszystko atrakcje, z których można było korzystać po występach uczniów i przedszkolaków.

Część artystyczną rozpoczęły występy dziewcząt z klas starszych, które zaprezentowały świąteczne piosenki i nowoczesne układy taneczne. Drugą częścią programu były jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola – Maryja i Józef czule opiekowali się maleńkim Jezusem w żłóbku i śpiewali mu do snu. Trzej królowie w zabawnym rytmie przynieśli dary, a małe, urocze aniołki czuwały nad Dzieciątkiem. Byli także pasterze, którzy przebyli długą drogę ze swoimi zwierzątkami, by wszyscy wspólnie mogli dać pokłon maleńkiemu Panu. Drogę do żłóbka natomiast oświecały gwiazdeczki – śnieżynki, które zaprezentowały wzruszający taniec Alleluja. Po występach dzieci i młodzieży głos zabrali pani dyrektor o zaproszeni gości, składając wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wiesiółki oprócz życzeń przygotowała pyszne pierniczkami własnego wypieku, którymi częstowały wszystkich uczestników tej pięknej i nastrojowej uroczystości. Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem.

Podczas koncertu pani Dyrektor Anna Makuch, przedszkolaki oraz uczniowie pożegnali Panią intendentkę Joannę Jaworską, która odeszła z końcem roku na zasłużoną emeryturę.
Pani Asiu dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego na emeryturze !!!