SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W poniedziałek 3 grudnia przedszkolaków odwiedził Pan Jarosław Siekacz leśniczy Leśnictwa Trzebyczka Nadleśnictwa Siewierz, który przygotował dla dzieci różne atrakcje edukacyjne związane z lasem i zwierzętami. Dzięki zajęciom dzieci mogły poznać odgłosy różnych zwierząt, zabawić się w tropicieli śladów leśnej zwierzyny oraz zapoznać się z różnymi gatunkami ptaków. Dodatkową atrakcją były filmy – bajki edukacyjne o dziku Ryjo oraz wycieczce do lasu. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w lesie. Ponadto Pan leśniczy opowiedział o tym, jak można dokarmiać zwierzęta zimą i zostawił pokarm dla ptaszków, by dzieci mogły je same dokarmiać. Dzieci również przygotowały dla Pana leśniczego niespodziankę w postaci laurki.

Panu leśniczemu inż. Jarosławowi Siekaczowi serdecznie dziękujemy
za pouczające i bardzo ciekawe zajęcia!