ŚNIADANIE DAJE MOC

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili w tym roku po raz kolejny do programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. W klasie I i III były prowadzone zajęcia na temat zdrowego odżywiania według scenariuszy przygotowanych przez organizatorów programu. Została także wykonana gazetka na świetlicy szkolnej pt. „Jemy owoce i warzywa”. Podsumowaniem tych działań było zorganizowanie 8 listopada „Dnia Śniadanie daje moc”, w ramach którego nastąpiło przygotowanie przez dzieci wspólnego śniadania. Dzieci wyposażone przez rodziców w produkty spożywcze, owoce i warzywa oraz potrzebne przyrządy kuchenne wykonywały smaczne, zdrowe i pomysłowe kanapki, a także sałatki owocowe i warzywne. W ten sposób powstały kolorowe wyspy: wyspa kanapkowa, wyspa owocowa i wyspa warzywna. Następnie dzieci „odwiedzając” każdą z wysp skomponowały swoje ulubione śniadanie, które zjadły bardzo chętnie razem z przygotowaną herbatką. W tym dniu mogliśmy liczyć na wsparcie rodziców, którzy wyposażyli uczniów w potrzebne produkty i sprzęty, a także zaangażowali się w pomoc podczas przyrządzania wspólnego śniadania i porządkowania sali po posiłku. Efektem wszystkich poczynionych działań związanych z programem było uświadomienie i przypomnienie dzieciom roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.