PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Idzie sobie przedszkolaczek, śpiewa, tańczy oraz skacze.
Dzisiaj powód ma do śmiania, bo to dzień jest pasowania!

Tymi radosnymi słowami 7 listopada przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych powitały wszystkich zebranych gości na uroczystości pasowania. A był to dzień szczególnie dla nich ważny i radosny. Zarówno „Sprytne Wróbelki”- maluchy, jak i „Mądre Sówki”- starszaki, ubrały piękne stroje ptaków, w których wyglądali niezwykle kolorowo. Mali artyści zaprezentowali przed licznie zgromadzoną publicznością wiersze, piosenki oraz układy taneczne tematycznie związane z nazwami swoich grup. Dla większości był to pierwszy, tak bardzo ważny występ. Rodzice nie ukrywali dumy ze swoich pociech, które dały piękny popis swych umiejętności. Na koniec części artystycznej dzieci ślubowały treść przyrzeczenia, w którym obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, nie grymasić przy jedzeniu, słuchać pani i pomagać kolegom.  Po słowach przyrzeczenia dzieci zostały pasowane przez Panią dyrektor Annę Makuch na przedszkolaków oraz starszaków. Występy dzieci zostały oczywiście docenione przez wszystkich gości – były gromkie brawa oraz dyplomy i upominki.