DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzisiaj święto misia mamy, misia mocno przytulamy!

W piątek 23 listopada było to motto przewodnie, gdy przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Na cześć misia dzieci ubrały się na żółto i pomarańczowo oraz przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Każde dziecko przedstawiło swojego ulubieńca i opowiedziało, dlaczego miś jest jego przyjacielem. Dzieci zatańczyły w parach taniec- przytulaniec pt. Misie szare obydwa. Następnie na dzieci czekała ogromna niespodzianka- przedszkole odwiedził gość, Niedźwiadek Szczepan. Niedźwiadek opowiedział o sobie oraz przedstawił dzieciom na obrazkach swoich znanych przyjaciół- Gumisie, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Misz Coralgol, Troskliwe Misie, Kung Fu Panda i inne. Dla dzieci nie było to wcale trudne zadanie. Okazało się, że doskonale znają te postaci a także doskonale poradziły sobie z misiowym quizem. Niedźwiadek Szczepan przygotował dla dzieci wiele atrakcji, min. masażyki na misiach, tańce, zawody sportowe, zabawy z chustą animacyjną a także słodkie co nieco – wafelki z miodem i misiowe ciasteczka. Na koniec Szczepan rozdał dzieciom kolorowanki.
By wesprzeć akcję Zaszczep się wiedzą.pl Niedźwiadek Szczepan zapoznał grupkę dzieci z informacjami na temat szczepień i ich ważnej funkcji. Dzieci wraz z Niedźwiadkiem nagrały filmik promujący szczepienia wśród dzieci.

Dzień pluszowego misia sprzyjał również temu, by właśnie podczas tego święta zapoznać dzieci z innowacyjnym projektem „Czytanie nie tylko na spanie- Mały miś w świecie wielkiej literatury i kąciku wędrującej książki”. Dzieci zapoznały się z misiem o imieniu Czytnik, który to odbędzie podróż po domach dzieci, w celu propagowania czytelnictwa.