BAL ANDRZEJKOWY W PRZEDSZKOLU

Czary, mary, czary, mary, tu się dzieją takie czary, że to wprost jest nie do wiary

W czwartek 29 listopada w przedszkolu odbył się czarodziejski bal z okazji Andrzejek. Tego dnia dzieci przeniosły się w świat wróżb i magii. Przede wszystkim jednak poznały zwyczaje i obrzędy ludowe związane ze świętem andrzejkowym. Tradycje te przybliżyły przedszkolakom dwie wróżki, które zagościły w przedszkolu i umilały swoją obecnością bal i wróżyły dzieciom. A były to bardzo ciekawe wróżby takie jak wrzucanie monet do studni marzeń, kręcenie zaczarowaną butelką wskazującą przyszłość czy wróżenie jaki zawód pisany jest dzieciom, gdy dorosną. Poza wróżbami dzieci uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych a dodatkową atrakcją była czarodziejska dyskoteka oraz poczęstunek uszykowany przez rodziców.