ZIELONO MI, CZYLI PRZEDSZKOLNY DZIEŃ „WESOŁEGO OGÓRKA”

Zielono mi, czyli przedszkolny dzień „Wesołego Ogórka”
w Szkole Podstawowej w Wysokiej

W naszym przedszkolu zawsze jest miło i wesoło, ale tego dnia zrobiło się wyjątkowo radośnie. W piątek 19 października wszystkie przedszkolaki dumnie prezentowały się w zielonych koszulkach i z radością odpowiadały na pytania innych osób – dlaczego wszyscy jesteście tacy zieloni??? Dlaczego? Bo to przedszkolny dzień „Wesołego ogórka”! I tak jak sama nazwa wskazuje, był to bardzo wesoły dzień. W przedszkolnej galerii pojawiły się przepiękne prace plastyczne wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami. Na zajęciach dzieci wiele dowiedziały się o tym warzywie m.in. jak rośnie, jakie są rodzaje ogórków, do czego można je wykorzystać. Uczestniczyły w zabawach ruchowych tj. zbieranie ogórków, poznały i tańczyły z opaskami do piosenki „Ogórek wąsaty”, wykonywały ćwiczenia z bibułą, wspólnie wyklejały pracę plastyczną a na koniec zajęć przygotowały w grupach mizerię, którą zjadły z wielką chęcią. Dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę.

Bożena Dryja i Justyna Frączek