W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ – ŚLUBUJĘ CI SZKOŁO

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pierwszoklasiści postanowili złożyć szkole ślubowanie.

Uroczystość i wielka gala odbyła się dnia 11.10.2018 r. Wśród zaproszonych gości – rodziców, władz samorządowych i lokalnych swoją obecnością zaszczycili nas emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty, którzy swoją karierę zawodową pełnili właśnie w naszej szkole. Z tej okazji przedszkolaki złożyły życzenia nie tylko dla grona pedagogicznego i emerytowanych nauczycieli, ale również dla swoich starszych kolegów z klasy pierwszej, którzy tego dnia zostali pasowani na uczniów. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze oraz wesoły taniec „Waka, Waka”. Przygotowali również drobne upominki dla pierwszoklasistów i nauczycieli.

Z kolei uczniowie klas starszych złożyli wszystkim życzenia recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz jak zawsze nie zabrakło choreograficznych układów tanecznych. Uczennice z klasy VIII Dominika Markowicz oraz w pięknym stroju ludowym Nadia Lange towarzyszyły nam prowadząc profesjonalnie przebieg uroczystości.

Główna bohaterka „Jeżynka” – w którą wcieliła się uczennica klasy III Amelia Banasiak oraz Sebastian Jurkiewicz uczeń klasy VI zgodnie ze scenariuszem próbowali bezskutecznie zniechęcić pierwszaków do szkoły opowiadając im swoje trudne chwile, jakich doznali w pierwszych dniach nauki. Uczniowie z klasy pierwszej przekonali „Jeżynkę” i wszystkich obecnych o tym, że w zupełności nadają się do szkoły, pięknie i z odpowiednią powagą zaprezentowali swoje umiejętności i wiadomości podczas występów artystycznych.

Po ślubowaniu i pasowaniu otrzymali mnóstwo życzeń, prezentów i pochwał. Strażakiem w specjalnym stroju był uczeń klasy VI Szymon Skrzypek, który przedstawił pierwszakom przepis „Jak zostać strażakiem?” oraz obiecał chronić ich i dbać o ich bezpieczeństwo.
Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia, po czym wszyscy udali się na wspólny poczęstunek.

Uczniowie klasy I – 2018/2019 wychowawca klasy I mgr Joanna Koza
1. Bereda Nikodem
2. Chmurzyńska Iga
3. Gozdek Anna
4. Imielski Igor
5. Konieczny Filip
6. Koszowska Roksana
7. Król Piotr
8. Markowicz Daria
9. Mazurkiewicz Kamil
10. Rogowicy Radek
11. Sawicki Wiktor
12. Sopa Zuzanna
13. Stefanski Adrian
14. Wisniewski Kacper
15. Wojcik Nikodem