POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 17.10.2018 r. w naszej szkole odbyły Powiatowe Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych. Do naszej placówki przybyły szkoły z całego powiatu które wygrały zawody szachowe w swoich gminach. Oprócz naszej szkoły w tym roku rywalizowały szkoły z Rokitna Szlacheckiego, Kroczyc, Poręby, Siamoszyc, Pradeł oraz SP Nr 3 z Zawiercia. Zawody zostały przeprowadzone w formie drużynowej, systemem szwajcarskim -kontrolowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZSzach. Tempo gry 10 minut na zawodnika.

Każda Reprezentacja składała się z 4 uczniów:
1 szachownica – chłopiec lub dziewczyna,
2 szachownica – chłopiec lub dziewczyna,
3 szachownica – chłopiec lub dziewczyna,
4 szachownica – dziewczyna. Kolejności zawodników nie można było zmienić przez cały turniej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Patryk Mazurkiewicz, Oskar Bereda, Adam Pańka oraz Julia Pniak. Po zaciętych meczach „każdy z każdym” został wyłoniony zwycięzca który w tym roku okazała się Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Rokitna Szlacheckiego. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując III miejsce.

Wyniki turnieju:
1 miejsce NSP Rokitno Szlacheckie
2 miejsce SP Siamoszyce
3 miejsce SP Wysoka
3 miejsce SP Kroczyce
4 miejsce SP nr 3 Zawiercie
4 miejsce SP Pradła
5 miejsce SP Poręba