‚KURTYNA WYSOKO W GÓRĘ – KIDS ENJOY ACTING’

19 października br. w Szkole Podstawowej im. Józefy Jabczyńskiej odbył się I GMINNY KONKURS MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM pt.: ‚Kurtyna WYSOKO w górę – kids enjoy acting’.
Celem przedsięwzięcia było propagowanie nauki języków obcych i szerzenie kultury krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, głównie jednak wprowadzenie ściślejszej współpracy pomiędzy nauczycielami języków obcych z gminy Łazy i wdrażanie innowacyjnych sposobów nauczania.
W tym dniu repertuar obejmował następujące szkoły i przedstawienia:

REPERTOIRE OF THE COMPETITION

1. ‚GIRL IN THE RED HOODIE’
(SP NR 1, ŁAZY- opiekun Pani Agnieszka Dąbrowska)
2. ‚VENUS AND THE ICE-CREAM’
(SP IM. MICHAŁA POLESKIEGO, ROKITNO SZLACHECKIE- opiekun Pani Małgorzata Kaproń)
3. ‚THE MOON IS IN THE RIVER’
(SP NR 3, ŁAZY- opiekun Pani Urszula Mędrecka)
4. ‚KLEIDER RAP’
(SP NR 3, ŁAZY- opiekun Pani Katarzyna Pietrakowska)
5. ‚THE CRACOW DRAGON’
(SP IM. JÓZEFY JABCZYŃSKIEJ, WYSOKA – opiekun Pani Aldona Skrzypiec)

Jury w składzie Dorota Zieleniec, Katarzyna Pietrakowska i Małgorzata Kaproń przyznało następujące nagrody:
1. I miejsce i statuetkę za najlepszą sztukę w języku angielskim dla SP nr 1 w Łazach
2. II miejsce w kategorii „Za najlepszą sztukę w języku angielskim” dla SP w Rokitnie Szlacheckim.
3. III miejsce w kategorii „Za najlepszą sztukę w języku angielskim” dla SP nr 3 w Łazach.
4. Nagrodę w kategorii „Najlepsza aktorka” dla Emilii Tombarkiewicz z SP nr 1 w Łazach.

Jury zdecydowało nie przyznać w tym roku nagrody w kategorii „Najlepszy aktor”.
Podczas konkursu panowała iście teatralna atmosfera, na deskach rozbrzmiewał język angielski i niemiecki, a podczas antraktu, uczniowie udali się do foyer na słodki poczęstunek.
Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w listopadzie 2019 roku w rozszerzonej wersji kategorii ! Be an actor for a day!