Próbna ewakuacja – alarm przeciwpożarowy

Dnia 21 września 2018 r. o godz. 11:00 przeprowadzono próbną ewakuację zgodnie z przepisami, ustaloną procedurą oraz opracowanym scenariuszem. Ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji koordynowali nauczyciele do powyższych działań wyznaczeni wspólnie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiesiółki. W akcji ewakuacyjnej uczestniczyły przedszkolaki, uczniowie szkoły, nauczyciele
oraz pracownicy administracji i obsługi. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, działaniom towarzyszyli strażacy – komendant Henryk Ziaja, Bronisław Staroń, Michał Staroń, Paweł Szeremeta, Kamil Magier i Tomasz Magoń, którzy przybyli bardzo szybko po zgłoszeniu zagrożenia pożarem w budynku szkoły.
Kierująca akcją ewakuacyjną Joanna Koza sprawnie przyjęli od wszystkich nauczycieli raport dotyczący zgodności liczebnej obecnych na zajęciach i doprowadzonych w wyznaczone miejsce uczniów oraz dzieci. Nie wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym opuściły go we właściwym porządku ustalonym w instrukcji, gdyż scenariusz przewidywał brakującą osobę, którą była pani kucharka, a którą szybciutko uratował jeden ze strażaków.
Po zakończonych działaniach odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa własnego i innych, odpowiedniego zachowania się w czasie zagrożenia, dzieci poznały znaczenie pojęcia „ewakuacja”, poznały zawartość torby ratownictwa medycznego R1, oglądały wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem. Ochotnicy – dzieci i uczniowie mieli oczywiście możliwość wejścia do środka pojazdu, dzięki któremu strażacy ratują życie i mienie ludzkie.